LPG Niemcy

Uzyskanie dokumentów R-115 i GSP

Regulamin 115 EKG ONZ, obowiązujący w Unii Europejskiej, dokładnie precyzuje jakie wymagania powinny spełniać instalacje LPG i CNG, aby mogły zostać zamontowane w określonych modelach pojazdów. Najważniejsze kryteria stawiane instalacjom R115 to spełnienie wymagań dotyczących emisji spalin według normy EURO 3 4 5 6 oraz odpowiednia współpraca sterownika gazowego z systemem EOBD samochodu.

Na rynku niemieckim potrzebne są dwa dokumenty informujące o dopasowaniu i montażu zgodnym z niemieckimi wymaganiami. Niemiecki wydział komunikacji przyjmie zgłoszenie o montażu instalacji LPG wyłączne wtedy, gdy zostaną przedstawione dwa dokumenty R-115 i GSP   w oryginale   Gassystemeinbauprüfung

Większość warsztatów w Polsce wystawia maksymalnie jeden dokument R-115 i w takim przypadku klient zmuszony jest jechać na TÜV i tam ponosić dodatkowe koszty.

Zapytania o montaż LPG

W sprawie zapytania o montaż proszę wysyłać koniecznie skan małego dowodu rejestracyjnegon na  naz adres e-mail, jak również numer telefonu i miasto w którym chcecie Państwo dokonać montażu.

Ułatwi to szybki dobór instalacji LPG do Państwa samochodu.

Jak sprawnie zalegalizować LPG w Niemczech?

Abyśmy mogli ustalić jaka instalacja lub instalacje mogą być zamontowane w danym samochodzie, potrzebny jest nam skan lub zdjęcie małego dowodu rejestracyjnego. Dzięki temu nasi koledzy w centrali w Niemczech sprawdzą co można zainstalować.

Odpowiadamy w ciągu 24h (pomijając niedziele i święta).

Certyfikacja montażu R-115 i GSP

Po montażu maksymalnie w ciągu 21 dni wystawiamy wszystkie dokumenty czyli : R-115, GSP, Certyfikat montażu i naklejki na słupek w samochodzie informujący o tym, że auto ma instalację gazową.

Nowość

Od początku roku pomagamy zalegalizować instalacje LPG montowane na zasadach Abgasgutachten do samochodów sprowadzanych z USA.

Wyślij zgłoszenie na adres:

r115@gaszentrum.com

Zapraszamy do współpracy!
Zapraszamy wszystkie warsztaty, które mają zapytania z Niemiec, Holandii czy Norwegii dotyczące montażu instalacji LPG w samochodach osobowych.

Gaszentrum to firma z kilkunastoletnim doświadczeniem w montażu instalacji gazowych do samochodów osobowych w Polsce, Niemczech, Holandii i Norwegii.

W naszej ofercie:

$

Legalizacja LPG w Niemczech

$

Legalizacja LPG w Holandii

$

Legalizacja LPG w Norwegii

Kontakt:

Gaszentrum Sp. z o.o.

ul. Poranna 21

11-041 Olsztyn

+48 660 407 217

+48 660 407 217